O Kapeli

Zespół "Kapela Górole" został założony w 2001 roku.

Pierwotnie w składzie Danuta Michniewicz, Janina Paluch-Wacław, Stanisław Ogórek, nagrywał utwory taneczne, lekkie w odbiorze, inspirowane podhalańską tradycją i folklorem. Niejednokrotnie sięgaliśmy również do starych zapomnianych już piosenek o charakterze biesiadnym. W ten sposób powstała seria ośmiu płyt zatytułowanych "Góralska Zabawa". W międzyczasie zafascynowała nas muzyka z różnych regionów swiata. W wyniku powstała kolejna seria płyt "Kobiety, Wino i Śpiew". Taneczne przeboje z tej serii zyskały dużą popularność wśród naszych słuchaczy i często goszczą w rozgłośniach radiowych. Piosenki Dała Byk Ci Dała, Kesera, Rajski ptak, Słoneczko na Niebie wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów.

Przez cały czas istnienia zespół był otwarty na współpracę z młodymi, bardziej lub mniej znanymi muzykami i wokalistami. Razem z nami śpiewali już : Paweł Gołecki, "Baciary", Ewelina Kurek("Alvaro"), Adam Waras ("Warasy"), Ryszard Chowaniec ("Wataha"). Zawsze możemy też liczyć na współpracę ze znanym i cenionym zespołem Stanisława Ogórka.

W 2016 roku "Kapela Górole" postanowiła wreszcie wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów. Rozpoczęła koncertowanie w całej Polsce, gdzie z wielką przyjemnością spotyka się z liczną grupą miłośników muzyki wykonywanej przez zespół.

Skład zespołu

...
Małgorzata Łacniak

wokal

...
Mariusz Janosek

wokal + skrzypce

...
Michał Kozłowski

gitara elektryczna

...
Krzysztof Jurgowian

instrumenty klawiszowe

...
Adam Klimczak

gitara basowa

...
Artur Pałusz

instrumenty perkusyjne

...
Artur Malik

instrumenty perkusyjne